Apple Watch 4 Milanese / Milanoremme

Sæt en milanorem på dit Apple Watch 4 og få en elegant rem i et klassisk design!

En Milano rem til Apple Watch 4 er en klassisk type urrem, som består af tusindvis af bittesmå og elegante kædeled, der tilsammen danner en meget komfortabel og glat lænke. Den specielle måde, som lænken er vævet på, er med til at give en elegant måde, den falder omkring håndleddet.

En Milano rem har - modsat en metalrem - en anden og meget mere “smooth” og behagelig fornemmelse, og den passer perfekt til at bruge både til hverdag og festlige anledninger. Til festlige anledninger komplimenterer en milanese rem perfekt et jakkesæt, en skjorte eller en kjole. 

Som oftest fås en Milano rem til Apple Watch 4 i enten blank eller mat stål, og den kan selvfølgelig også findes i forskellige farver.

Dermed er der lidt forskellige farver at vælge imellem. Alt efter om den gerne må være lidt mere farvestrålende i en rød, grøn eller blå farve, eller om den skal være mere diskret i en sort eller grå farve.